ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .
تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
5 اسفند 1396
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
5 اسفند 1396
آخرین مهلت ثبت نام
20 تیر 1397
آخرین مهلت ارسال مقاله
20 تیر 1397
تاریخ برگزاری

21 تیر 97

یشنهاد برگزاری کارگاه

97/4/1

تقویم شمسی
امار بازدید
سایت انگلیسی

گزارش خبرنگار ایرنا از دومین کنفرانس ملی مهندسی و فناوری ربات های پروازی

31 اردیبهشت 1397

دستگاه ها از اختراعات جوانان گلستان حمایت کنند
گرگان – ایرنا – رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان گفت: حمایت دستگاه و نهادهای استان از یافته ها ، اختراعات و پژوهش های علمی جوانان در حد حرف و شعار مانده و با وجود وعده های فراوان هنوز خبری ازعملی شدن آن نیست.

 

 لینک خبر در سایت ایرنا: http://www.irna.ir/golestan/fa/News/82918595

دستگاه ها از اختراعات جوانان گلستان حمایت کنند

گرگان – ایرنا – رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان گفت: حمایت دستگاه و نهادهای استان از یافته ها ، اختراعات و پژوهشگر های علمی جوانان در حد حرف و شعار مانده و با وجود وعده های فراوان هنوز خبری ازعملی شدن آن نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی رفیقی روز پنجشنبه در نشست خبری در گرگان اظهارکرد: در این دانشگاه اختراعاتی تولید شده که در صورت حمایت و پشتیبانی دستگاه ها می تواند برای بهبود و رونق بخش های مختلف استان مانند صنعت و کشاورزی موثر و مفید باشد.
وی بیان کرد: یکی از این اختراعات که آزمون های گوناگون را با موفقیت پشت سرگذاشته، پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) است که نمونه تولید شده آن در این مرکز دانشگاهی با نمونه های خارجی برابری کرده و کیفیتی همتراز آن دارد.
رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان افزود: متاسفانه دستگاه های اجرایی استان مادامی که نام خرید دستگاه به گوش می رسد، به جای مراجعه به شرکت ها و تولیدات بومی؛ عقد قرارداد با شرکت های تهرانی و یا خارجی را در اولویت قرار می دهند.
رفیقی ادامه داد: پهپاد تولید شده موسسه میرداماد که در مراحل تولید 15 بار آتش گرفته و از بین رفته، هم اینک یکی از پیشرفته ترین نمونه های تولید شده این محصول است اما نبود حمایت های کافی مانع از تولید انبوه آن است.
وی گفت: این پهپاد در بخش هایی مانند آمایش سرزمینی زمین های کشاورزی و یا نقشه برداری قابل استفاده است.
او در ادامه از برگزاری دومین کنفرانس ملی مهندسی و فن آوری ربات های پروازی به میزبانی این دانشگاه خبر داد و افزود: دوره اول این کنفرانس سال 95 و با پذیرش 120 مقاله از محققان استانهای کشور برگزار شد.
رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان بیان کرد: این کنفرانس در بخش های فناوری اطلاعات، انرژی های نو، نرم افزار، الکترونیک، مخابرات، کنترل، قدرت، کامپیوتر، هوش مصنوعی، مکانیک، مکاترونیک و هوا و فضا برگزار می شود و محققان و پژوهشگران می توانند مقالات علمی خود را تا تاریخ 10 تیرماه به آدرس http://fro2018.ir/ ارسال کنند.
رفیقی افزود: یکی از مشکلات جامعه علمی کشور برگزاری کنفرانس های متعدد با بازدهی پایین علمی است که موجب شده توجه محققان به کنفرانس هایی با توان بالای علمی و خروجی های اثبات شده اندک و کمتر از قبل باشد.
وی ادامه داد: کنفرانس ملی مهندسی و فن آوری ربات های پروازی در پایگاه استناد علوم جهان اسلام به ثبت رسیده و مقالات پذیرفته شده در آن با عنوان مقالات علمی و مورد تایید این پایگاه علمی منتشر خواهد شد.
به گفته وی؛ مقالات ارسال شده به این کنفرانس توسط 23 داور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شاهرود، سمنان، گیلان، شهید بهشتی، علم و صنعت، امیرکبیر، سهند تبریز و نوشیروانی بابل و 8 داور از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان و دانشگاه گلستان مورد قضاوت و بررسی قرار خواهد گرفت.
رفیقی بیان کرد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس، چند کارگاه علمی و تخصصی با موضوع ربات و پهپاد با حضور اساتید برجسته برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.
اولین کنفرانس ملی ربات های پروازی ایران تابستان سال 95 به میزبانی موسسه آموزشی میرداماد گرگان برگزار شد.
3091/1648

 

 


172
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
پوستر همایش fro2016

تماس با ما
تلفن ثابت

017-32249473

داخلی - 28 

نمابر

017-32249473

داخلی - 0

ایمیل

info@fro2018.ir

آدرس

استان گلستان - گرگان - میدان ولیعصر(عج)  - خیابان ولیعصر (عج) - جنب عدالت 4  - موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی میرداماد گرگان - کد پستی : 53989-49166

روز شمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


موسسه آموزش عالی میرداماد گرگان